Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Technologia
         
 
System pływający
Konstrukcja
Wnętrza
Media
Cumowanie
Wymiary pontonów
 

Wymiary pontonów

Bazą dla projektowanych i realizowanych przez nas obiektów są modułowe systemy pływające o wymiarach:

 • Od 2,5 do 3 m szerokości i od 10 do 12 m długości.

W celu uzyskania większej powierzchni  pod zabudowę łączymy pontony po krótszym boku. Uzyskujemy wówczas wymiar od 5 do 6 m szerokości i wielokrotność 10 lub 12 m długości.

Otrzymana powierzchnia pod zabudowę wynosić będzie od 100 m2 lub 144m2 do granicznych wartości określonych klasą śródlądowej drogi wodnej, które są przedstawione w tabeli poniżej.

W przypadku zbiorników lub cieków nie będących śródlądowymi drogami wodnymi wymiary pontonów – powierzchni zabudowy dla obiektów pływających są ustalane indywidualnie w zależności od potrzeb.

Istnieje także możliwość łączenia systemów pływających po dłuższym boku, przy takim rozwiązaniu pojedyncze pontony / przed połączeniem/ będą miały wymiary od 2,5 do 3 m szerokości i 7 do 9 m długości.

Po spięciu systemu pływającego w ten sposób, uzyskamy wymiar podstawy do zabudowy od 7 do 9 m szerokości i od 24 do 108 m długości w przypadku realizacji obiektu pływającego na śródlądowych drogach wodnych.

Maksymalna powierzchnia obiektu pływającego dopuszczona na śródlądowych drogach wodnych wynosi 972 m2 przy najwyższej klasie żeglowności.

Na pozostałych akwenach nie sklasyfikowanych jako śródlądowe drogi wodne przy łączeniu pontonów po dłuższym boku uzyskamy podstawę o szerokości od 10 do 12 m i długości będącej wielokrotnością 2,5 lub 3 metrów.

Na państwa zamówienie możemy wykonać moduły systemu pływającego o innych wymiarach w granicach wymiarów maksymalnych  dla pojedynczego pontonów, tj.  do 3 m szerokości i do 12 m długości.

Realizowane przez nas obiekty pływające na śródlądowych drogach wodnych w zależności od klasy drogi wodnej mogą mieć następujące wymiary:

 • 1 droga wodna II klasy
  maksymalna długość 57 m, maksymalna szerokość 9 m, max. powierzchnia 513 m.kw w podstawie
 • 2 droga wodna III klasy
  maksymalna długość 70 m, maksymalna szerokośc 9 m, max. powierzchnia 630 m.kw w podstawie
 • 3 droga wodna IV klasy
  maksymalna długość 85 m, maksymalna szerokość 9,5 m, max. powierzchnia 807,5 m.kw w podstawie
 • 4 droga wodna Va klasy
  maksymalna długosc 110 m, maksymalna szerokość 11 m, max. powierzchnia 1210 m.kw w podstawie.

Poza śródlądowymi drogami wodnymi, tj. na innych akwenach żeglownych ale nie będących śródlądowymi drogami wodnymi, gdzie nie obowiązują przepisy ograniczające wymiary pływających obiektów, możemy zestawiać pontony w dowolnej konfiguracji będącej wielokrotnością wymiaru podstawowego od 2,5 do 3 m szerokości i od 10 do 12 m długości. Łączenia pontonów wykonujemy po krótszym lub dłuższym boku.

 

 
  Copyright 2008 WATER HOME Floating Real Estate. Projekt: arch. Tomasz Chmielewski i Robert Szumielewicz. Strona www: PIKTO