Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Technologia
         
 
System pływający
Konstrukcja
Wnętrza
Media
Cumowanie
Wymiary pontonów
 

Media

Instalacja elektryczna o napięciu - 230 V lub 12 V, zasilenie z lądu lub generatora stacjonarnego. Dodatkowo można zainstalować turbinę wiatrową lub panele solarne. Oświetlenie halogenowe lub ledowe, instalacja elektryczna wykonana jak dla obiektów z podwyższonym poziomem wilgotności.

Ogrzewanie obiektu - elektryczne przy pomocy pieców akumulacyjnych, podłogowych mat grzewczych, paneli lub listew grzewczych. Można także wykorzystać do ogrzania obiektu instalacje AC /air condition/ w połączeniu z systemem rekuperacji lub ogrzewanie kominkowe z kominków na drewno lub pelety.

Ciepła woda uzyskiwana z przepływowych ogrzewaczy, term elektrycznych lub paneli solarnych.

Kuchnie, płyty grzewcze i piekarniki - elektryczne.

Instalacja do wody ciepłej i zimnej - woda pobierana z lądu - własna hydrofornia i przepompownia. Dodatkowo można zainstalować system do oczyszczania lub uzdatniania wody.

Ścieki odprowadzane są do stacjonarnych zbiorników zainstalowanych w pontonach lub przepompowywane do szamba na lądzie. Przy braku możliowści przepompowywania ścieków do szamba na lądzie ścieki są odbierane bezpośrednio przez wozy asenizacyjne.

Instalacje teletechniczne - każdy obiekt może być wyposażony w dodatkowe instalacje: telewizyjną, radiową, satelitarną, internetową, audio i video z centralną jednostką sterującą oraz system typu EIB – inteligentny dom.

Bezpieczeństwo i ochrona mienia - rolety antywłamaniowe, okna antywłamaniowe, instalacja do systemu alarmowego także z systemem buforowym na zewnątrz obiektu, czujniki przeciwpożarowe, system do rejestracji obrazu.

Komfort i wygoda - system typu EIB, klimatyzacja, moskitiery, jacuzzi, sauny fińskie i parowe, kominki, zintegrowane systemy Audio i Video, pergole i markizy z systemem wiatrowym, elektrycznie zasuwane żaluzje lub zasłony, systemy solarne i wiatrowe.

dalej

 

 
  Copyright 2008 WATER HOME Floating Real Estate. Projekt: arch. Tomasz Chmielewski i Robert Szumielewicz. Strona www: PIKTO