Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Technologia
         
 
System pływający
Konstrukcja
Wnętrza
Media
Cumowanie
Wymiary pontonów
 

Konstrukcja i technika budowy

Technika wykonania dowolnego budynku opiera się na klasycznym projekcie architektonicznym domu, hotelu, restauracji lub innych obiektów o określonym przeznaczeniu.
Po przeanalizowaniu potrzeb klienta wykonujemy niezbędne obliczenia ciężaru i stabilności konstrukcji. Zoptymalizowany projekt spełnia wszelkie normy prawne i techniczne dla tego typu obiektów.

Technologia budowy oparta jest na konstrukcjach szkieletowych. Szkielet obiektu wykonany jest z profili stalowych ocynkowanych ogniowo i zabezpieczanych powłoką antykorozyjną lub wykonany z impregnowanego i klejonego wielowarstwowo drewna.

Poszycie obiektu - elewację mogą stanowić: płyty typu „aqua panel”, płyty laminowane DLH, panele z blach aluminiowych powlekanych proszkowo, drewno impregnowane lub jego konglomerat z PCV.

Okna i drzwi są wykonane z drewna lub profili aluminiowych powlekanych proszkowo. Ocieplenie wykonujemy ze styropianu ekstrudowanego, zgodnie z normami termicznymi dla domów jednorodzinnych.

Dach płaski, izolowany termicznie płytami styropianu ekstrudowanego, pokryty izolacją przeciwwodną. Odprowadzenie wody z dachu rynnami ukrytymi w elewacji obiektu.

Pokład wykonany z drewna tropikalnego lub z niezwykle trwałego konglomeratu drewna i PCV.

Barierki ze stali nierdzewnej z drewnianymi lub stalowymi pochwytami.

dalej

 

 
  Copyright 2008 WATER HOME Floating Real Estate. Projekt: arch. Tomasz Chmielewski i Robert Szumielewicz. Strona www: PIKTO